Obývák je srdcem bytu

Obývák je srdcem bytu

Vzhledem k tomu že se jedná o místnost, ve které zřejmě budeme trávit nejvíce času nejen s rodinou, ale i přáteli nebo nějakou návštěvou, je důležité, aby zde bylo všechno pěkně uspořádané. Přirozeně pohodovou atmosféru vytvoříme přístupem, ale právě zařízení nám v tom hodně pomůže.

Sedací souprava – zde se jedná snad o nejmasivnější kousek nábytku a tak by se měla vybírat mezi prvními. Zabere nejvíce prostoru, ale zase ostatní doplňky se dají jednoduše přizpůsobit. Tady se vyplatí vybrat neutrální barvu, jelikož potom nám půjde všechno mnohem jednodušeji. Místo se pro ni nalezne vždy takové, aby nijak nepřekážela a byl z ní i pěkný výhled.

obývací poko

Stolek a křeslo – jsou neodmyslitelnou součástí, která má být u sedací soupravy. Ačkoliv křeslo může být klidně stranou a vytvářet atmosféru pro čtecí koutek. Hodně záleží na celkovém stylu bydlení, ale možností je skutečně mnoho.

Světlo a barvy – tato oblast je velmi důležitá pro celkovou atmosféru obývacího pokoje. Především samotné osvětlení. S jedním centrálním lustrem moc zajímavou atmosféru nevytvoříme, leda, že bychom pořídili barevné žárovky, ale ani poté by to nebylo to pravé ořechové. Vedle základního světla, které svítí shora, je třeba popřemýšlet o lampě na čtení, bodových světýlkách a také se hodí stmívatelné světlo, které dokáže skvěle nabudit příjemnou atmosféru.

lampa

Správná volba světelné barvy dokáže skutečně rázem zvednout dobrou náladu nebo naopak uklidnit a odpočinout si od každodenního shonu. Také je rozhodně dobré vybrat úsporné žárovky, které nám budou šetřit domácí rozpočet a přitom poskytnou skvělou službu. Stojící lampy se dnes dokonce vyrábí takové, že se dají různě nasměrovat a to klidně i do stropu, tím ho lze pěkně nasvítit. Také se dají velmi snadno přemístit, což je svým způsobem velký komfort a mohou posloužit někomu, kdo chce zůstat například s ostatními v místnosti, ale přesto touží po nějakém svém soukromí.

4/5 - (4 votes)