Experimentujte a tvořte z Hobby špagátu

Experimentujte a tvořte z Hobby špagátu

Že jste o něm ještě neslyšeli? To vůbec nevadí. Seznámíte se velmi rychle. Hobby špagáty jsou namotané proužky látky různých barev a z nich se dají uháčkovat a upléct moc krásné a zajímavé věci. Můžete je zakoupit na internetu, jsou levné, ovšem můžete si je udělat i doma, když nastříháte a spletete staré tričko. To je ale spíš už pro pokročilé. Pokud se s nimi teprve seznamujete, určitě si je nejprve kupte. Kromě klubíček se špagáty budete potřebovat ještě pletací jehlici. Ta by měla být velká, průměr špagátu se totiž pohybuje mezi 1-6cm. A pak už se můžete pustit do pletení. Ovšem ne tak úplně běžného pletení, protože se špagátů se neplete oblečení, ale skoro všechno ostatní můžete.
pletací jehlice a příze
Postup pletení je klasický, každý střih a tvar pleťte tak jak jste zvyklí. Podle toho do čeho se pustíte. Díky tomu, že se špagáty prodávají snad ve všech možných barvách, si můžete tímto způsobem udělat třeba pěkné posezení a konferenční stolek k tomu, který se perfektně bude hodit do vašeho obývacího pokoje. S Hobby špagátů se totiž dají vytvořit, velmi rychle a snadno originální a moderní pletené sedáky a k nim malý stolek. Líbit se to bude určitě i dětem. Těm mimochodem můžete se špagátů během chvilky upléct třeba stojánek na tužky a pastelky. Menším dětem i pěknou hračku. Z užších špagátků lze mrknutím oka vytvořit netradiční náramek na ruku nebo náhrdelník. Velmi jednoduše z nich vytvoříte také ozdobný dekorativní kobereček, veselé květináče nebo stylové košíky. Můžete si tak zvelebit svůj dům nebo svůj výtvor darovat někomu blízkému. Jistě ho tím ohromíte a moc potěšíte.
barevná klubka
Špagáty jsou moc dobře vymyšlené. Například v České republice se špagáty vyrábějí s textilních zbytků módního a textilního průmyslu u nás. Ty jsou stejně kvalitní jako výrobky z nich a dají se tak plnohodnotně využít a právě špagáty jsou chytrou volbou. Nic se nevyhodí a vy z toho doma ještě budete mít radost a užitek. A když si začnete špagáty dělat sami doma, ze starého oblečení, ušetříte a ještě nemusíte nic vyhazovat. A to je přece skvělé.