Každou minutu online

Každou minutu online

Jsme schopni vydržet bez připojení na internet a mobilní sítě, alespoň jeden den?
Pokud by si Češi měli vybrat jen ty nejdůležitější věci sebou na neobydlený ostrov vybrali by si nůž, přítele a až na třetím místě zařízení připojené k online síti. Nebude to tedy s námi až tak marné.
Být online se stalo každodenní samozřejmostí, stejně jako například mytí rukou. Přitom doba, kdy nebyl žádný internet a obrovský online svět, není tak vzdálená. Naopak děti ani nenapadne, že někdy existoval svět bez počítačů.  Internet nabízí nekonečno informací a možností. Může být výborným pomocníkem při hledání informací, ale neměli bychom zapomínat ověřit si jednotlivé informace z více zdrojů.
fotky obličejů
Asi třetina Čechů je online 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Další uvedli, že první, co udělají po probuzení je připojení na internet. Tito lidé nejčastěji využívají sociální sítě a jsou neustále v kontaktu se svými přáteli a sdílí vše ze svého života. Jde o jakýsi virtuální svět, který se může stát jistým druhem závislosti. Na druhou stranu mnoha lidem může pomoci navázat sociální kontakty, což by pro ně v reálném životě mohl být problém.
mapa s navigací
Velmi využívané jsou aplikace map a různých navigací. Jsou velmi užitečným průvodcem na všech cestách, mnoho z nich obsahuje neustále aktualizované informace o zácpách a objížďkách. Mnoho lidí si už nedokáže představit, že by bez tohoto pomocníka vyrazili na cestu. Jde o druhou nejpoužívanější aplikaci v telefonu. Každý den usnadňuje cesty pracovní i domu a za zábavou milionům lidí, kteří by bez ní alespoň část cesty bloudili.
Nejoblíbenější aplikací jsou hry.
Čtení internetových magazínů a hledání nejrůznějších informací je další nejnavštěvovanější oblastí. Následuje sledování online videí a poslech hudby. Z videí Češi sledují nejčastěji vtipná videa a více než ostatní národy i videa s různými návody, jak něco vyrobit nebo opravit.
Ženy navštěvují více sociální sítě, muži častěji hledají různé informace. 
Velmi zajímavý je projekt den offline. Cílem je být alespoň jeden den bez připojení na internet a telefonu. Může to být zajímavý experiment.

Posted in Www