Zdravé a krásné nehty

Zdravé a krásné nehty

Manikúra je základem správné péče o nehty. Provést si ji můžeme klidně i sami doma, ale není nad to, nechat se hýčkat a pečovat o sebe v příjemném salonu, kde se našim nehtům dostane odborného ošetření. Je hned několik druhů manikúry a dalších služeb z této oblasti. Pojďme si je alespoň trošku přiblížit.

people-2583493_1280

Základní úpravu tvoří suchá manikúra. Ta je vhodná především pro ty, kteří o své nehty pečují pravidelně, a to včetně úpravy okolní kůžičky. Provádí se bruskou, pomocí níž dochází k odstranění kůžičky, poté se dopilovává pilníkem. Málokdy ke zkracování slouží přímo nůžky, ty představují spíše radikální řešení.

Moderní a nejúčinnější manikúrou je mokrá, která se provádí tak, že na začátku celého procesu jsou prsty namáčeny ve vodní lázni s esenciálními oleji pro posílení kvality a růstu. Někdy je součástí této lázně také himálajská sůl. Po odmáčení následuje zatlačování či případné zastřihování kůžičky, očištění jejího okolí a nakonec také samotného nehtu.

manicure-870857_1280

Dalším typem manikúry je tzv. luxusní, kdy kromě samotné úpravy nehtů dochází k peelingu, parafínovému zábalu či maskami na ruce.

Po zastřihnutí a úpravě můžete nehty nechat ve své přirozené podobě nebo si je nechat nalakovat. K tomu slouží nejrůznější druhy laků, od těch dlouhotrvajících po nejrůznější fosforové barvy. Například:

  • Gel lak – nanáší se stejně jako klasický lak, ale následně bývá utvrzován pod UV lampou, což zaručuje odolnost, pevnost, nelámavost a výdrž více než 3 týdny. Jejich další výhodou je nepřeberné množství barev, vzorů a možností přesně dle přání.
  • Klasické laky se nechávají klasicky zaschnout na vzduchu, pro prodloužení jejich trvanlivosti je vhodné je nanášet hned v několika vrstvách. Opět je na výběr z mnoha barev. Odstraňují se pomocí odlakovače, takže není třeba brousit.
  • Metoda P-shine nabízí použití přírodních produktů, jako je včelí vosk či diamantový prach, což zajistí, že není třeba lakovat a nehty budou mít vysoký lesk, který vydrží po dobu delší než 14 dní. Tato technika je vhodná i pro pány, protože zárukou je přirozený vzhled zdravých nehtů.

Posted in Nezařazené