V čem je tajemství krásy žen

V čem je tajemství krásy žen

Ženy na celém světě si předávají po generace všelijaké fígle, jak být co nejkrásnější. Naše prababičky nedaly dopustit na obyčejné vepřové sádlo a bylinky. Dnešní ženy už si na alchymistky hrát nemusejí a mohou si vybrat z nepřeberné řady kvalitní kosmetiky. Nechme se také inspirovat různými radami, které pocházejí z celého světa. Všude totiž chtějí být ženy krásné.

krása ženy
Od Austrálie až po Rusko

Australské ženy nedají dopustit na oleje emu, které mají silné regenerační účinky. Na olej sázejí i ženy v Maroku. Jen preferují olej arganový. Vědí, že je plný potřebného vitamínu E a kyseliny linolové. Krásky z Jižní Ameriky poznaly, že kakao není určené pouze k pití a na pečení různých dobrot. Výrobky z kakaových bobů jsou plné antioxidantů, které kůži dostatečně hydratují.
krásná egypťanka

Na skok do Egypta

Pokud bychom se podívali do starověkého Egypta, zjistili bychom, že tamní ženy měly zajímavý rituál na udržení své krásy. Zejména ženy z vyšších kruhů. Ty chudé měly asi poněkud jiné starosti. Většinou se jen natíraly olejem, aby se jim na poli nespálila kůže. Vznešené dámy se koupaly v mléce a medu. Poznaly, že kyselina mléčná působí na jejich kůži jako jemný peeling a vitamíny A a D pokožku dovedou zjemnit a vyživit. A to i přesto, že o vitamínech a peelingu ještě nemohly mít ani tušení.

§  Finsko a Rusko je známé tím, že snad každý má svou saunu.

§  Je prospěšná nejen jako prevence proti různým virovým onemocněním, ale také je velice přínosná pro udržení mladé a zdravé pleti.

Celý proces by měl probíhat následovně:

1)      Intenzivní parní lázeň.

2)      Sprcha ledovou vodou.

3)      Masáž větvičkami břízy nebo dubu.

odpočinek v sauně
Po skončení této procedury by měla žena pociťovat pozitivní účinky v podobě zlepšení krevního oběhu, zrychlení metabolismu a celkové pročistění těla od toxických látek. Myslím, že některé rady určitě stojí za vyzkoušení.