Jste závislá na chladném partnerovi? Otočte svůj přístup!

Jste závislá na chladném partnerovi? Otočte svůj přístup!

Závislost, ať už je na čemkoliv, vždy přinese spoustu potíží a problémů, jako je například ztráta svobody či vlastní osobnosti. Emocionální závislost na partnerovi je dost častým jevem, a tento vztah je pak velmi disharmonický, a může mít dlouhého trvání. Jenomže čím více je váš partner chladnější, tím více pak žadoníte o jeho přízeň a lásku. Pokud však nezačnete být sama sebou, může se stát, že se váš muž začne ve vztahu dusit a opustí vás. Jde se tedy nějak této závislosti zbavit?

problémy

 

Nemůžete bez něho žít?

 

Emoční závislost je často velmi vyčerpávající jak pro toho, kdo závislý je, tak i pro jeho partnera. Závislé ženy svého muže milují, jsou přesvědčené, že lepší partner na světě neexistuje, mají pocit, že bez něho nemohou žít a že by bez něj zemřely steskem. Jestliže to postihlo i vás, je na čase, abyste přestala být oddanou loutkou a do vztahu zase přinesla trochu samostatné osobnosti a přitažlivosti. Pokud totiž svůj postoj nezměníte, může se stát, že vás nakonec právě pro vaši oddanost opustí.

 

Jak se emocionální závislost projevuje

 

Citová závislost se projevuje různě. Obvykle se citově závislí lidé příliš nestýkají se svými přáteli, nesocializují se, a to proto, že se jejich život točí jen kolem jejich partnera. Také žijí v neustálém strachu, že je partner opustí a oni zůstanou sami, proto se mu neustále přizpůsobují. Také neustále potřebují, aby je partner ujišťoval o tom, že je miluje, že se mu líbí, stále žadoní, proč s nimi netráví více času, a dělají vše, aby se zavděčili. Tím se ale sami ponižují.

tetování

 

Kudy z toho ven

 

Takovýto vztah rozhodně není harmonický, ale jde ještě napravit. Zkuste partnerovi dát jeho osobní prostor. Neujišťujte se neustále o jeho lásce, nic mu nevyčítejte a nekomunikujte s ním jako s obětí celé situace. Také se vraťte sama k sobě, obnovte svá přátelství, a především buďte nezávislou osobností, která má svůj život. Jedině tak před vámi nebude unikat a vy můžete váš vztah ještě zachránit.