Starožitné neznamená staré

Starožitné neznamená staré

Zařizovat si vlastní bydlení je jedním z období vašeho života, na které budete dlouho vzpomínat. A to buď ve zlém, když po čase zjistíte, že nábytek, který jste si pořídili se vám zase až tak nelíbí, není praktický, případně je nekvalitní. V tom lepším případě si budete říkat, ještě že jsme tenkrát vybrali to či ono, protože se nám opravdu pohodlně a kvalitně bydlí. Dovolte nám, abychom vám trochu s výběrem nábytku pomohli. Předpokládejme, že nejste student, který nastoupil do prvního zaměstnání a má v kapse jen první výplatu a bydlí v pronajaté garsonce. Pokud už jste takzvaně usazeni v životě a vybavujete si bydlení, v kterém plánujete bydlet až do smrti, tak neváhejte a seznamte se se starožitným nábytkem.

skřín

Starožitný nábytek má jednu nespornou výhodu, je totiž prověřený časem. Naši předkové neměli peněz nazbyt, a proto pořídit si kvalitní nábytek, který by jim vydržel po celý život, to byla nezbytnost. Nezřídka to byl nábytek z masívu, a byl opravdu robustní. Do obýváku starožitné malované skříně, stoly a židle, do ložnice starožitné postele a noční stolky, nebo do kuchyně starožitný příborník. A co taková starožitná komoda, která je jako ze zámku. I jednotlivý kousek takové starožitnosti dodá vašemu bydlení nádech historické atmosféry, budete si připadat jako v pohádce nebo v zámecké komnatě.

retro kuchyn

Starožitný nábytek není na koukání, je to nábytek k běžnému používání, tak jak byl odjakživa. Se starožitným nábytkem neprohloupíte, a nemusíte si koupit renovované kousky nábytku, některé se vyrábějí i nové, ale od těch opravdu starožitných jsou k nerozeznání. U těch nových si můžete zvolit materiál a barvu, což jistě není k zahození. Zařizovat si bydlení, nebo renovovat a vybavovat chalupu, je příjemný čas, kdy procházíme internetové stránky, procházíme obchody s nábytkem a hledáme styl, který by odrážel naše požadavky na bydlení. Držíme palce, ať vyberete dobře.