Rezervační systém – novodobý pomocník

Rezervační systém – novodobý pomocník

Představte si, že vlastníte penzion v horské lokalitě, jehož součástí je kromě ubytovacích kapacit i možnost nabízet zájemcům masáže, bahenní zábaly a posilovací zařízení. Máte k tomu vybudované a zřízené vhodné prostory, máte nakoupené vybavení a o vaše služby je zájem, neboť se již „rozkřiklo“, že nabízíte solidní služby za přijatelnou cenu. Pokud bydlíte v lokalitě turisticky atraktivní, což nepochybně horské terény jsou, pak máte velkou šanci ve svém podnikání uspět.

venkovní sportoviště

A teď se na okamžik přenesme do doby krátce po sametové revoluci. Kdybyste měli penzion k dispozici již v této době, a hlásilo se vám několik desítek zájemců pro ubytování či wellnes a sportovní aktivity každý týden, potřebovali byste pokud možno velký papírový sešit, a nejlépe dva. Tam byste zaznamenávali veškeré aktivity a rezervační poptávky vašich klientů. Jenže taková práce je nesmírně náročná a někdy i nepřehledná, snadno tu uděláte chybu, na někoho zapomenete, někomu omylem pobyt zrušíte, po někom chcete inkasovat platbu dvakrát atd. Prostě zmatek a chaos a hlavně spousta starostí. V té době to ale jinak nešlo, ovšem dnes máme k dispozici výpočetní techniku a mimo jiné i technologie zvaná rezervační systémy.

sportovní hala

Rezervační systém Fitness rezervace je propracovaný speciální software, který monitoruje skutečný stav věci, ať už se zaměříte na ubytovací kapacity, či na situaci v ostatních sférách vašeho podnikání. Budete mít přesný přehled o všech klientech, o jejich platbách a skutečném aktuálním stavu věci. Bude tam jasně patrné, kdo, kdy, kde a co poptává, a podle toho pak můžete plánovat další akce.

Rezervační systémy jsou k dispozici 24 hodin denně pro každého, kdo má zájem o nabízené služby, a tím pádem fungují na podobné bázi, jako e-shopy, kde si každý může objednávat zboží i bez ohledu na otevírací dobu kamenných prodejen.