Pouhý web už nestačí

Pouhý web už nestačí

Když se chce někdo na internetu představit světu a sdělit tomuto vše, co má na srdci, bez ohledu na to, co to obnáší, potřebuje nezbytně nějaký ten kousek virtuálního prostoru nazývaný internetová stránka. Tam dotyčný umístí vše, co se má dostat na veřejnost, údaje stejně jako třeba nějaké snímky, grafy, odkazy, kontakty, obrázky a podobně, a tím by to mělo v ideálním případě skončit. Protože pak už by mělo stačit jenom počkat, až si to někdo někde na síti přečte a zareaguje tak, jak se to očekává.

SEO audit

Ovšem potíž je v tom, že vše funguje tak, jak to bylo popsáno, jenom do onoho okamžiku, kdy je vše zamýšlené publikováno. Až sem je vše tak, jak to má být, až sem se ono dílo daří. Ovšem pak už je všechno jinak. To, co mělo po zveřejnění obsahu následovat, zpravidla nenásleduje.

Ona internetová stránka tak sice visí někde v kyberprostoru, ovšem ne a ne k sobě přilákat něčí pozornost, ne a ne vzbudit zájem a dočkat se předpokládané odezvy. Zdá se, že o ni vůbec nikdo nestojí.

A to i tehdy, když tomu není ani trochu tak. Když by o onu stránku naopak stáli mnozí.
co patří k SEO

Problém není v tom, že by její obsah neměl nikomu co říci, že by byl nezajímavý, problém tkví někde jinde. A to v tom, že je na internetu různých zveřejněných materiálů až až. Je tam toho tolik, že už není v ničích silách otevřít všechny weby a prostudovat si je. A proto mnozí z uživatelů hledají při pátrání po tom, čeho je jim zapotřebí, pomocí internetových vyhledavačů. Zadají v nich klíčové slovo a je to.

A je to tak, jak to je. Vyhledavač najde v mžiku ohromná kvanta podobných informací a odkazy na ně umístí tak, jak mu velí jeho nastavení. Takže jsou některé stránky první na ráně a jiné jsou naopak zmiňovány až někde na chvostu. A je nad slunce jasné, které z takových nalezených odkazů uživatelé navštěvují a na které už se nedostane.

A pokud chce někdo z těch ‚černých vzadu‘ uspět, nezbývá, než vsadit na pomoc jménem seo. Jež přiměje vyhledavač posunout právě tu kterou stránku vpřed, na místa, kam veřejnost zavítává nejčastěji. A jen díky této pomoci se úspěch dostaví.

Posted in Www