Péče o tělo a duši jako životní styl

Péče o tělo a duši jako životní styl

Žvýkačky – první žvýkačky se objevily ještě před druhou světovou válkou a rozšířily se zejména na západní frontě v řadách amerických vojáků. Přinášely svým způsobem uvolnění a tak trochu relax v bitevních vřavách, mírnily stres a neuvěřitelné napětí, kterým museli lidé na frontě čelit.  Žvýkačky jsou však dvousečnou zbraní, vědecký výzkum nedávno prokázal, že neustálé přežvykování zhoršuje paměť, zejména krátkodobou, způsobuje zapomnětlivost, nedochvilnost a zhoršuje prospěch ve škole. Dochází totiž k přetěžování mimických svalů a slinných žláz a to má za následek i nedostatečnou regeneraci mozkových buněk. Snižuje se tím pádem kapacita mozku až o dvacet procent.
bublina ze žvýkačky
Přetížení informacemi – přehlcení informacemi způsobuje chronický stres, jehož neblahý vliv se opět projeví poškozením mozkových buněk a nervové soustavy. Je známo, že příliš velká mozková zátěž způsobuje otupělost, mozek se zkrátka brání tím, že některé informace vypouští. Markantně se to projevuje především v kancelářích, které jsou koncipovány jako oddělené kóje, paradoxně tam dochází k tomu, že ačkoliv jsou lidé v těsném kontaktu, nejsou schopni mezi sebou efektivně komunikovat. Zajištění soukromí je pro zaměstnance v tomto ohledu, zdá se, klíčové.
Bulvár – bulvární plátky působí především na naše podvědomí, někdy se tomuto jevu říká „medální masírování mozku“. Namísto toho, abychom žili svůj vlastní život kreativním způsobem, sledujeme cizí osudy, které na nás působí velmi neblahým způsobem, zvláště špatná rozhodnutí, životní omyly, tragédie, úrazy, úmrtí apod. Omezte sledování bulváru a vyjděte do přírody, kde načerpáte nejen nových sil, ale i inspiraci k radostnému životu.
unavená holka
Nevyrovnaný partnerský vztah– zvláště v mladém věku se muži ohlíží po pohledných tvářičkách a nádherných tělesných křivkách a tak se často stává, že se seznámí s partnerkou, jejíž mysl je, lidově řečeno, docela někde jinde, na jiné úrovni. Dochází pak k nesourodému vztahu, a jestliže je mezi partnery rozdíl v inteligenci a morálních hodnotách značný, může to způsobit degeneraci neuronů, zhoršení prostorové orientace a celkově neschopnost vést plodný život.