Nápoj k relaxaci

Nápoj k relaxaci

K uvolnění můžou vést nejrůznější způsoby, někdy používá meditaci, někdo si pustí klidnou hudbu, jiní se jdou pro jít, ale cestou k uvolnění může být také teplý nápoj. Samozřejmě jich existuje celá řada, ale ty, které si vydobyly svou popularitu a jméno za posledních několik stovek let je právě káva a čaj. Musíme uznat, že káva se dnes těší větší popularitě, ale vcelku neprávem.
bylinkový čaj
Čaj a jeho výroba a příprava jsou neméně důležité, tudíž si zaslouží stejně velkou pozornost a obdiv. Proč je káva oblíbenější než čaj? Má to asi svůj prostý důvod a to sice, že káva není pro každého, nechutná každému a nedoporučuje se dětem a ženám v pokročilém stádiu těhotenství.
Čaj je tak spojován spíše s uvolněním, kdy jej pijí ženy. Dalo by se říct, že je považován za něco slabého ovšem i v této říši najdeme silné a slabé odnože, ve kterých si vybere snad úplně každý. Pojďme se nyní podívat jaké čaje máme vlastně k dispozici.
Mezi ty nejznámější patří zejména černý a zelený čaj. Pokud se blíže podíváme na černý čaj zjistíme, že má vskutku blahodárné účinky zejména pak na srážlivost krve. Tudíž pokud chceme předejít mozkové mrtvici měli bychom jej rozhodně zařadit do svého picího repertoáru. Mimo to se dá také považovat za velice blízkého příbuzného právě zmíněné kávy, jelikož svým nejvyšším obsahem kofeinu mezi čaji je tak kávě velice blízko. Nejde ale pouze o obsah kofeinu, ale také místo pěstování, které je velice blízké právě kávě.
rooibos tea
Tento čaj je také výborný s mlékem nebo prostě jen tak s citrónem.
V případě zeleného čaje můžeme vsadit spíše na povzbuzení, jelikož v něm najdeme právě onu zázračnou látku zvanou Tein. Ten nás sice povzbudí, ale na rozdíl od kofeinu není tak drastický, a proto je také mnohem šetrnější k tělu.
Mezi další odrůdy čajů patří také třeba Rooibos, který neobsahuje žádný kofein, takže je vhodný pro děti i těhotné ženy. Navíc rehydratuje tělo a je plný železa. Tudíž je vhodnou alternativou za iontový nápoj.

Posted in Nezařazené