Jaký je rozdíl mezi půjčkami různých institucí

Jaký je rozdíl mezi půjčkami různých institucí

Asi každý z nás se někdy ocitl v situaci, kdy jeho finanční situace nebyla zrovna nejpříznivější. Jednou z možností, jak tento problém řešit, je vzít si půjčku. Ovšem jakmile se začnete o tuto problematiku trochu hlouběji zajímat, zjistíte, že rozdíl mezi půjčkami https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/rozdily-pujckami-podnikatele-spotrebitele-jsou-naprosto-zasadni/ různých institucí může být značný.

penize3

Jistě, základní systém je stejný: dostanete peníze, a danou částku dle domluveného plánu splácíte. Je však jasné, že tyto firmy chtějí na poskytnuté službě také vydělat. Proto nesplácíte pouze půjčené peníze, nýbrž také úroky a poplatky za půjčení. A právě v jejich výši jsou největší rozdíly.

Tím prvním, co v reklamě obvykle uslyšíme, je fakt, že úroky jsou opravdu nízké, a tím pádem je i celá půjčka levná. Je tomu ale skutečně tak? Protože, ať se nám to líbí, nebo ne, úrok skutečně není vše.

penize4

Máme zde totiž i jiné poplatky. Například ten za vedení účtu, jehož zřízení je vzhledem k tomu, že se právě na něj bude posílat splácená částka, nutností. A zrušit je jej možné až poté, co je vše v pořádku splaceno.

Dále tu máme nejrůznější poplatky, například za předčasné splacení, který platíte v případě, že se rozhodnete doplatit celou částku najednou, nebo z prodlení. Ten na vás čeká, pokud se z nějakého důvodu s platbou opozdíte, byť jen o jeden či dva dny.

Opomenout nesmíme ani RSPN, tedy roční sazbu procentních nákladů. I ona je automaticky započítávána a poměrně značně zvyšuje celkovou částku, kterou bude muset dlužník firmě za půjčení peněz zaplatit.

Nelze se proto divit, že po započítání veškerých těchto poplatků se může velmi snadno stát, že se částka, kterou je nutné splatit, vyšplhá i na více než dvojnásobek té půjčené.

Jak je vidět, je třeba velmi dobře vybírat, pokud se rozhodneme do půjčky jít. Velmi dobře si ještě před podpisem pečlivě prostudujte veškeré materiály a podmínky. Jen tak si zajistíte, že nebudete zbytečně platit nic navíc.