Jak správně využít podkroví

Život v podkroví slibuje nové útulné a zajímavé prostory, pěknou dávku romantiky, ale také vylepšení energetické efektivity interiéru. Na co je ale potřeba myslet, když si bydlení v podkroví teprve zařizujeme?
Pokud předem správně odhadneme všechna úskalí, která na nás při výstavbě podkroví čekají, ušetříme v budoucnu mnoho času, peněz i vlastních nervů. Je potřeba zaměřit se na kvalitní technologie stavby i správný výběr materiálů, čímž vytvoříme správné prostředí pro zdravé bydlení.

DOSTATEK SVĚTLA
Dostatek světla a čerstvého vzduchu nám zaručí méně zdravotních problémů. Proto je potřeba zvolit vhodná okna, díky kterým dosáhneme požadovaných potřeb pro kvalitní bydlení. Denní světlo má velký vliv na náš životní styl, proto ho potřebujeme dostatek. A abychom se v podkroví necítili stísněně, dopomůžou nám k tomu velká střešní okna, ale také vhodně zvolené umělé osvětlení. Pozor si musíme dát na pouliční lampy, které dokážou svítit do očí celou noc. Jejich nechtěnému světlu se skvěle ubráníme pomocí zatahovacích rolet.

A CO TRÁMY?
Podkroví má své kouzlo také proto, že jím procházejí vazné trámy. Díky nim je interiér originální, ale mnohdy vyžaduje zvláštní řešení, například členění podlah. Ovšem výsledný efekt bývá zajímavý a romantický. Kdo však o trámy nestojí, může je schovat do sádrokartonu nebo do nábytku.

PODLAHY
Podlahovou krytinu vždy vybíráme podle praktičnosti, i když dřevo podkrovnímu interiéru vždy sluší nejvíce. Plovoucí podlaha je však také dobrou volbou, se kterou budou jistě spokojeni všichni obyvatelé. Dnes je jich velký výběr, a to nejen v materiálu, ale také z designu.

STŘECHA
Střecha je důležitá nejen proto, aby nám nepršelo na hlavu, ale také proto, aby byl náš interiér správně odvětrávaný. Proto je potřeba zvolit správný materiál i izolaci, která propouští páru, ale chrání před vodou.

Posted in Byt