Betonový nábytek nebo doplňky – Hodí se do interiéru i exteriéru, jak s nimi proměnit domov?

Betonový nábytek nebo doplňky – Hodí se do interiéru i exteriéru, jak s nimi proměnit domov?


Také si stále představujete beton jen jako tradiční stavební materiál? Moderní design ale umí beton proměnit doslova v umělecké dílo. I vy ho můžete doma mít.

Betonový nábytek nebo doplňky – Hodí se do interiéru i exteriéru, jak s nimi proměnit domov?

Jedním z nejtradičnějších a nejvyužívanějších stavebních materiálů je bezpochyby i beton. Ano, známe betonové chodníky, betonové patníky, obrubníky a tak dále. Jenže dnes je beton i materiálem, ze kterého umí designéři vytvořit vskutku netradiční doplňky do domácnosti, ale i tradiční nábytek, který je vhodný nejen do interiéru ale také na zahradu a vlastně kamkoliv jinam. Víte, proč si betonový nábytek nebo doplňky pořídit? Výhod to má hned několik!

pexels-photo-2463329

Hravé kombinace s betonem

Ono se může zdát, že je beton fádní, nudný, šedivý a vlastně nikterak zajímavý. To je ovšem ale obrovský omyl, ze kterého vás vyvedeme. Beton je snadno opracovatelný, a pokud má designér opravdu šikovné ručičky, dokáže s ním neuvěřitelné věci. V interiérech se dnes dělají i celé betonové stěny, nemusíte mít strach, že by beton uprostřed obýváku působil chladně, naopak, pokud se dobře zkombinuje, může to vytvořit neuvěřitelně zajímavý dojem. Betonový nábytek není také ničím neobvyklým, beton se může dále kombinovat a nejčastěji je to s kovem, ale samozřejmě není problém vytvořit i zajímavou kombinaci se dřevem či plastem a dalšími materiály.

Obrovskou výhodou je to, že beton je barevně neutrální, může působit hrubým a temnějším dojmem, ale i právě proto se s ním dále tak dobře pracuje a není problém nakombinovat v interiéru zajímavé prvky dohromady. Betonové světlo vytvoří skvělý dojem a hodí se moderních domácností, ve kterých prim hrají čisté linie. Přidejte k tomu pár betonových sošek, kov a máte ihned zařízený interiér.

pexels-photo-3889055

Nejen domů ale i na zahradu

Beton ale nenajde využit jen v interiéru. Betonové květináče jistě už znáte, také jsou k vidění poměrně často, ale určitě můžete popřemýšlet i o pořízení betonového zahradního nábytku. Beton není jen vzhledově zajímavý, tento materiál má i své praktické výhody. No, a jelikož odolává všem okolním vlivům i vlivům počasí, nemusí se udržovat a v podstatě se ani neopotřebovává, na zahradu se výborně hodí.

Stane se beton součástí i vaší domácnosti nebo zahrady? Dejte mu šanci!