Proč přidávat vločkovač do bazénu

Proč přidávat vločkovač do bazénu

Asi každý z nás chce mít v bazénu vodu krásně čistou. K tomu používáme mnoho nejrůznějších pomůcek, které nám mají tento úkol usnadnit. Ne každý bazén je samozřejmě stejný, ale některé problémy musíme řešit všichni.

Mezi ty hlavní patří zabránění růstu řas a sinic. Ty totiž mohou učinit vodu zcela nevhodnou na koupání a navíc není zrovna lehké se jich zbavit.

bazen2

Příčinou toho, že je tak těžké je odstranit, je především jejich malá velikost. Jedná se o mikroskopické částečky, které jsou pouhým okem neviditelné a navíc snadno projdou oky běžných sítěk, takže je nelze vybrat ani tímto způsobem.

Co se filtračních zařízení týče, tak ty část z nich odstraní. Avšak vzhledem k tomu, že se drží prakticky pouze na hladině, kde je vyšší teplota, sluneční světlo a vyšší hladina kyslíku, je jich takto odstraněno jen poměrně malé množství.

Jedinou známkou jejich přítomnosti je pak změna barvy vody, obvykle z průzračně modré na kalně zelenou. Toto však nastane, až když jejich koncentrace přesáhne určitý limit, a v té chvíli je už pozdě. Je tedy jasné, že prevence je zde nejdůležitější. Jakým způsobem ji ale provádět?

bazen6

Jednou z možností je pravidelně používat vločkovač do bazénu Chlorito. O co se jedná? V podstatě jde o chemikálii, která způsobí shlukování miniaturních částeček řas a sinic do větších celků, tedy vloček, které je následně možno vybrat běžnou síťkou.

Není pochyb o tom, že se jedná o důležitého pomocníka, který pomáhá udržovat naši vodu v bazénu průzračně čistou po celou koupací sezónu.

Jistě se někteří mohou bát, zda nám tyto chemikálie nemohou škodit. Přeci jen nejde o přírodní produkt. Odpověď je, že nikoliv, pokud se budete řídit dávkováním určeným výrobcem. V tom případě by neměly nastat (s výjimkou lidí, kteří jsou alergičtí na některou ze složek) žádné potíže, zdravotní ani jiné.

Proto pokud jej nemáte, doporučuji jej pořídit. Rozhodně to jen pomůže.