Pracuje některý instalatér nonstop?

Pracuje některý instalatér nonstop?

Asi není třeba říkat, že jednou z největších hrozeb v každé domácnosti je hned po požáru prasknutí vodovodního potrubí. To je navíc o to nebezpečnější, že pokud není velké a vytéká jen malé množství vody, může dlouho unikat naší pozornosti.

Dalším problémem je, že naprostá většina vodovodního potrubí je vedena ve zdi, mimo naše zraky a také mimo náš snadný přístup. Tím jednak ztěžuje detekci problému, a jednak snižuje možnost, že si dané poškození můžeme opravit sami. Jen málokdo k tomu totiž má dostatečné znalosti a vybavení. Jediné, co tak můžeme udělat, je vypnout přívod vody, a zavolat instalatéra.

instalater4

To se zdá jako poměrně jednoduchá věc. Zvláště dnes, v době internetu, není problém najít toho nejbližšího, spolu s jeho kontaktem i referencemi. Avšak, jak už to tak bývá, podobné problémy nás bohužel obvykle postihnou mimo běžnou pracovní dobu. Nejčastěji tato poškození zjistíme buď večer, nebo o víkendu.

Zde se samozřejmě nejedná o zákony schválnosti. Je to jednoduše způsobeno tím, že v tuto dobu mnohem častěji pouštíme vodu. Je tedy jednak pravděpodobnější, že si úniku vody všimneme, a zároveň také potrubí více zatěžujeme, takže menší poškození se tím spíše projeví.

instalater3

Zde však nastává problém, co s tím. Jistě, vypneme přívod vody. Avšak den či dva bez ní být nemůžeme. A podobně jako ostatní, nepracuje ani žádný instalatér nonstop. Znamená to tedy, že máme smůlu?

Nikoliv. Podobě jako třeba záchranáři, i instalatéři mají mezi sebou sjednanou pohotovost, kdy je alespoň jeden z nich vždy k dispozici. Podobně ve velkých instalatérských firmách je vždy některý z nich na příjmu.

Samozřejmě není ideální, když musíte uprostřed potopy hledat, komu vlastně zavolat. Proto je dobré si tyto věci zjistit předem. Klidně si uložte čísla instalatérů do svého mobilního telefonu. Věřte, že když se pak něco stane, budete mít o starost méně. A to je rozhodně něco, co budete potřebovat.