Ponožky pro volnočasové aktivity i pro náročné sportovní výkony

Ponožky pro volnočasové aktivity i pro náročné sportovní výkony

Teplé ponožky nesmí chybět v žádném našem šatníku, ať se chystáte na vysokohorskou túru a budete se brodit po kolena ve sněhu, nebo jste doma a chystáte se jenom na procházku do přírody. Kvalitní a plnohodnotné typy užijete jak při sportování, tak i na volnočasové aktivity s dětmi nebo v přírodě.

Chcete mít nohy pořád v teple? Od toho jsou zde ponožky craft.

Kotníkové, klasické, podkolenky, nižší nebo vyšší. Ať už preferujete jakýkoliv typ nebo je střídáte podle ročních období či podle toho, na jakou akci se zrovna chystáte, jestli jdete jenom běhat, jezdíte na kole nebo rovnou jste si to namířili do posilovny, vždy bychom měli vybírat takový druh, který je nám příjemný a který splní naše očekávání.

procházka

Ponožky navíc najdete v různých barvách, což je v dnešní době naprostou samozřejmostí. Mezi nejoblíbenější se stále řadí jak černá, tak i například bílá. Hned po nich následují další různé barvičky. Ty milují zejména ženy, které si je mohou sladit s dalším oblečením, ale také muži chtějí vypadat moderně a profesionálně a snaží se dodržovat módní trendy.

Skvěle padnou, jsou šité opravdu na míru a s vysokou přesností a precizností. Nepodceňujte jejich sílu. Právě od nohou nám často bývá zima nebo můžeme rychleji nachladnout, proto se hodí na zimní měsíce přehodit si druh z tenkých na trochu silnější a teplejší. V létě zase upotřebíme například „kotníkové“, které jsou tenké, rychle odvádí vlhkost a nepotí se nám v nich tolik noha. Naproti tomu v zimě zase chceme, abychom neprochladli a nezadělali si na zdravotní problémy, proto je potřeba vybrat druhy se zateplením, které ale nebudou zadržovat vlhkost a nechají nohu tak trochu také „dýchat“.

jízda na kole zima

Další druhy se dělí podle toho, na jaký sportovní výkon se chystáte. Existuje několik druhů pro jízdu na kole. Jsou ergonomicky tvarované a mají specificky cyklistický střih. Svým střihem chrání kotníky a achilovky a navíc jsou vytvořeny designovým studiem, takže není nad čím váhat.

Jiné druhy jsou funkční, a proto se hodí pro více druhů sportů. Takové využijete kdekoliv v tělocvičně nebo i posilovně či na jakékoliv venkovní letní aktivity.

A v neposlední řadě musíme myslet i na ty, kteří to myslí se sportováním opravdu vážně. Od toho jsou zde podkolenky, které zvýší efektivitu výkonu, ale také následnou regeneraci svalů, protože omezují otoky a bolesti svalů.