Aby nebylo stěhování v Praze nad vaše síly

Aby nebylo stěhování v Praze nad vaše síly

Dokážete si vybavit scénu z filmu „Kulový blesk“, jak Josef Abrhám nabádá inspektora Drahotu k rychlému nočnímu přesunu a při té příležitosti se ho ptá, zda už má sbaleno? Dovídá, se že ještě ne, neboť se stěhují až za týden. Pokud vám můžeme radit z mnohaleté vlastní zkušenosti, nenechávejte nic na poslední chvíli a balte věci tak, abyste přibližně týden před samotným přesunem měli vše (kromě posledního cestovního zavazadla a některých základních spotřebičů) připraveno. Proč tak brzy? Protože se mohou vyskytnout neočekávané komplikace a měli byste podchytit některé důležité věci:

kartonová krabice

Fyzické síly – ačkoli můžete mít zajištěno přestěhování profesionální firmou, čeká vás na novém působišti zabydlování a vybalování a to už budete provádět vy sami. Pokud budete mít sbaleno v předstihu, stihnete se včas zregenerovat, zajít v poklidu na večeři, projít se v lese, odpočívat a relaxovat, takže tento proces pak proběhne v poklidu. Kdyby na sebe navazovalo balení a vybalování, můžete i omarodit.

balení do krabic

Nápor na psychiku – stěhovací firmy stěhování Praha Odnes to mají jednu výhodu – nestěhují sebe, ale někoho cizího. Zkrátka odpracují si své a pak odjedou do svého již zabydleného domova, na který jsou zvyklí. Vás ale čeká šok, nejvíce lidí si stěžuje ne na přípravné práce a balení, ale na to, co následuje po přestěhování – nové místo, noví lidé, nové zvyklosti, jiné prostředí – těch změn je celá řada a ne každý se s tím dobře vyrovnává, zvláště starší lidé.

Počítejte s tím a již předem si rezervujte v restauraci volný stůl, objednejte si něco moc dobrého k snědku, aby vám nové prostředí rychleji přirostlo k srdci. Mějte dopředu vyhlédnutá místa, kde budete relaxovat, měli byste vědět, kam vyrazit do přírody či na výlet, kde se projet na kole, kde je jaká cukrárna či kavárna, dětský koutek, dětské hřiště (máte-li malé potomky), knihovna, wellness procedury, prodejny zdravé výživy atp. Uvidíte, že se vám tyto informace po nastěhování hodí velice brzy.