​​​​​​​Japonská automobilka Honda

​​​​​​​Japonská automobilka Honda

Japonská automobilka Honda

Vysoká produkce

Když se podíváme na roční produkci tohoto výrobce, tak se řadí mezi největší firmy, co se týče výroby motorů, auto, motocyklů a tak dále. Rozhodně se není čemu divit, protože tohle místo je zasloužené. Když se podíváme do historie, tak společnost se zasloužila o produkci dosti legendárních vozů a motocyklů. Rozhodně musíme vyzdvihnout skvělé motory, protože výrobce dbá na to, aby ve své třídě motor měl dobrý výkon, spotřebu a především spolehlivost.

logo honda

Typicky známé jsou motory VTi a VTec, které při běžné jízdě jsou úsporné, ale když budeme chtít, tak můžeme jet svižně a vůz bude ochotně akcelerovat. Zejména u starších ročníků musíme však myslet na to, že vozy rády korodují, což u nás zimní období s posypovou solí dost podporuje. Zároveň výrobce prodává vozy běžné, ale také sportovní modely, aby si mohl vybrat každý takový vůz, který mu skutečně bude vyhovovat. Náhradní díly navíc nejsou nijak drahé.

Lodní motor

Od aut přejdeme dále, protože jak už jsme si řekli, tak Honda je masivní producent dobrých motorů. Ty nalezneme v různé technice, přičemž výjimkou nejsou ani lodní motory Honda. Když si totiž koupíme lodičku nebo člun, tak veslovat ručně je celkem dřina. S tímto motorem máme zajištěnou snadnou a rychlou plavbu, protože má dostatečný výkon a my si můžeme jezdit na hladině, jak se nám zachce.

motor honda

Jedná se o moderní čtyřtaktní agregát, který má kvalitní konstrukci. Výkon tedy není uměle vyhnaný otáčkami, takže i když budeme jezdit svižněji, tak motoru to neuškodí. Moderní agregát potřebuje jenom dolévat benzín a po určitých odpracovaných hodinách pravidelný servis. Na rozdíl od toho elektrického se nemusíme starat o stav nabití baterie. Každý motor má jistý výkon, ovšem u menších plavidel bychom nemělo mít problémy s jeho nedostatkem. Lodní motor nám skutečně usnadní spoustu dřiny.